Currently Empty: 0.00 € (0.00 лв.)
Начало › Форуми › Revit за Инсталации › Експорт към AutoCAD блокове и раздробени линии › Отговори на: Експорт към AutoCAD блокове и раздробени линии
08.05.2026 в 10:50
#20264
Отговорник
Явно Revit експортва всички анотации като отделни линии и текст, а детайлите и геометрията като блокове. Още инфо тук: Autodesk forums
Направих малко екперименти и се оказа, че ако се вмъкне символ във символ се получава блок. На картинката по-долу, два контакта, като символа на червения е обикновена фамилия Generic Annotation (вмъкната в контакта). А за синия, направих Допълнително Generic Annotation фамилия, в нея вмъкнах символа (първата Generic Annotation) и тази втората фамиля вмъкнах в контакта. Получи се блок при експорта.
